Zima

28. ledna 2014 v 22:35 | Mil |  Povídky a jinéSeděl tu už nějakou dobu a byl sám se sebou spokojen. Dny zkrátil téměř na minimum. Vítr poslušně rozfoukal všechny listy ze stromů, až se ta barevná nádhera válela, kam lidské oko dohlédlo. Chladu jen přibývalo. První jinovatky krášlily přírodu každé ráno. Mlhy byly tak mléčné a neprostupné, že přes ně nebylo vidět téměř na krok. Již si zvykl i na svou samotu a klid. Mělo to cosi do sebe.
Pohodlně se rozvalil na svém trůně. Můžu být spokojen.

V tom se rozlétly obrovské dveře korunního sálu a přišla ona - tak důstojná a hrdá. A za ní její vnučky v řadě jako nádherné labutě. Vykračovaly zpříma jako profesionální baletky, oděné jen v bílý šat, který za nimi jemně povíval. Jeho srdce pookřálo a poskočilo radostí, stále ještě nezapomněl na marnivé a veselé léto.
Léto bylo krásné, ale těmhle blonďatým kráskám se ani zdaleka nevyrovnalo. Usmál se pod vousy, když spatřil, že je jich celý tucet. Ano, to mi tu bude hej. Jen co tu začnou tančit. Rozzářily se nadějí jeho smutkem potemnělé oči.

Napochodovala k němu středem ta postarší, avšak stále nonšalantní dáma. I ona byla stále krásná i přes své stáří. Stroze a přísně pronesla:
"Posuň se!"
Zarazil se. Jeho čelo lehce potemnělo. Co si to dovoluje? Co to má znamenat?
Ona se obrátila ke svým vnučkám. Dvakrát tleskla do dlaní, a kde se vzalo, tu se vzalo, objevilo se tu dvanáct elegantních bílých křesílek.
"Dívky, pusťte se do práce!"
Děvčata udělala, jak jim přikázala. Téměř neslyšně usedla na svá místa. Během mžiku vytáhla své háčky a jehlice a začali s prací.
"No tak, na co čekáš? Posuň se ti říkám!"
Nechápavě jí udělal místo na trůnu.
"Snad sis nemyslel, že ti usednu na klín jako ta letní nanynka?Není mi 25, chlapče."
"Co to má znamenat?"
"No nekoukej na mě tak! Přišla jsem od tebe přebrat vládu. Kdybys tu letní poběhlici včas poslal, kam patřila, nemuseli jme se zde mačkat." Pronesla suše paní Zima.

Jo, tak s tebou si žádnou legraci neužiji, ty ledová krásko. A ty děvenky jsou sice mnohem hezčí, než bylo léto, ale asi taky pěkně studené, jako jsi ty.
Pohlédl před sebe, kde začínaly poletovat první sněhové vločky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama