Respektovat a být respektován

22. ledna 2014 v 20:00 | Mil |  Knihovnička


Respektovat a být respektován - recenze


Tuhle knížku, jsem měla už delší dobu doma, nějak mě neoslovil úvod knížky a proto jsem ji odložila. Až po určitém čase jsem se dozvěděla že mám doma poklad. Tomu předcházelo ještě pár zmínek které mě na knihu znovu a znovu upozorňovaly. Takže jsem tenhle poklad nakonec otevřela a četla a četla. Knížka je skvělý praktický manuál, ve které jsou spousty příkladů. Nedá se přečíst jedním dechem, chce to čas a postupně skoušet, prověřovat, doporučení a rady které zde jsou...

Kniha mi otevřela doslova oči. Vždycky jsem věděla že se chci chovat k svým dětem jinak než mí rodičen ke mně, a přesto nebo právě pro to se chovám podobně neřku-li stejně jako oni. Kniha mi velmi pomohla uvědomit si, že některé věci v komunikaci s dětmi by šli dělat lépe ale je hodně těžké si to zažít a umět použít.Naše podvědomí je velmi mocné, a proto některé návyky které si sebou neseme zažité od útlého dětsví se velmi těžko překonávají. Přesto jsem se rozhodla si tuhle knihu opravdu vzít k srdci a postupmě se snažit používat vše co jsem tam četla a mě se osvědčí. Protože to co jsem si v knize přečetla znělo logicky a odpovídalo chování mých dětí. Chování které se mi ne vždy líbí.

Autoři vše vysvětlují jasně a srozumitelně, s velkým množstvím ukázek rozhovorů i různých situací které běžně řeší každý člověk který se snaží se svými děti komunikovat a chce s nimi dobře vycházet. Sama jsem si vyskoušela docela nedávno jak je příjemné když mé dítě použije výběr vůči mně osobně. Jedná se o to že je zde rada dát raději vybrat dítěti z několika možností než přikázat bude to tak a tak.
Další velmi příjemná věc je ta že dokážu zcela jasně vysvětlit třeba své mámě proč chci s dětmi jednat rovnoprávně a ne pomocí síly vědšího a staršího.

Takže ano všem tuto knihu doporučuji.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama