Ho´oponopono

27. srpna 2012 v 10:51 | Mil |  Děti a my

Ho´oponopono si po vydání knihy Svět bez hranic našlo cestu k velké spoustě lidí (tedy soudě nejenom podle vašich ohlasů). Celá metoda působí jednoduše a téměř až zázračně.
Představa života ve světě, kde neexistují žádné hranice a všechny možnosti jsou nám otevřené je bezesporu lákavá. Stojí ovšem za vším možným úspěchem právě havajské Ho´oponopono…?

Mnoho lidí se na mne obrací s žádostí informací o kurzech a Ho´oponopono seminářích. Mají pocit, že informací v knize bylo málo. Všechno se zdá být tak jednoduché a naprosto úžasné, že to nemůže být samo o sobě téměř možné.
Předem bych chtěl zdůraznit, že Ho´oponopono se na žádném semináři nenaučíte. Lidé se ptají po stále nových a nových čistících pomůckách, protože odříkávání vět, o kterých píše Hew Len a Joe Vitale se minulo účinkem. Zapamatujte si dobře následující:

Ho´oponopono je o naslouchání naší vnitřní inteligence, tichého hlasu, kterému můžete říkat intuice nebo inspirace. Podstata není ukrytá v žádné pomůcce.

Až toto doopravdy pochopíte a přijmete, zjistíte, že se vám uleví. Nemusíte slepě následovat něco, co bylo vyřčeno někým jiným, i když se jedná o samotného Hew Lena. Jeho inspirace vytvořila čtyři věty. Vaše inspirace může vytvořit cokoli jiného, co bude právě pro vás to jediné správné.
Sám jsem dospěl do stádia, kdy nepraktikuji žádnou z čistících pomůcek, o kterých se píše v knize a mluví na seminářích. Jednoduše proto, že mi začaly blokovat mou vlastní cestu. Až když jsem si toto uvědomil, spadlo ze mně břímě a uvolnila se blokovaná energie.
Snažím se vám tímto říci to, že nemusíte hledat další informace ve vnějším světě. Není nutné utrácet peníze za semináře, školení a další knihy. Často se ptáte na to, kdo je u nás certifikovaným lektorem Ho´oponopono. Odpověď je jednoduchá - NIKDO. A zároveň kdokoli z nás. Každý máme své Ho´oponopono ukryté v nás. Protože Ho´oponopono není žádná univerzální metoda pro vykonávání zázraků.
Ti z vás, kteří měli možnost setkat se s Hew Lenem osobně jistě ví, že sám nabádá k naslouchání vlastní inspirace. Ta jediná vás někam dovede. Když budete pouze slepě odříkávat něco, o čem jste se dočetli v knize, nemusíte se nikam posunout. Váš život se nijak nezmění, vaše problémy se sami nevyřeší.
Naučte se přijmout zodpovědnost za vše, co se ve vašem životě děje. Ho´oponopono je jenom pomůcka, jak se s věcmi vyrovnat, naučí vás změnit pohled, způsob přemýšlení nad světem. Ho´oponopono vás totiž učí být strůjci vašeho života.
Naučte se hledat v nitru sílu, která vám pomůže překonat nesnáze. Naslouchejte inspiraci, která ví nejlépe, co je pro vás to pravé. Přestaňte se snažit mechanicky aplikovat něco, o čem sami nejste přesvědčeni, že to může fungovat.
Někteří lidé chápou Ho´oponopono jako instantní metodu na řešení problémů. Ovšem tím Ho´oponopono není. Život není snadný a zároveň je velmi lehký. Je přesně takový, jaký si jej stvoříte. A veškerá síla se neukrývá nikde jinde, než ve vás, ve vaší mysli.

Ho´oponopono nemá moc změnit váš život. Má moc vám ukázat, jaký může být, když se naučíte věřit sami sobě.


"Miluji Tě", vypouštíte do světa myšlenkovou energií lásky, sami k sobě, k okolí, ke všem živým bytostem, k celému vesmíru. Láska je jednou z nejsilnějších a nejmocnějších energií, která nás obklopuje. Je-li nepodmíněná, čistá a upřímná je nejsilnějším lékem na všechny bolesti těla i duše.

"Omlouvám se" je upřímným vyjádřením lítosti. Lítost nemusí být omluvou za slabost, je to omluva za naše jednání, mnohdy chybné, způsobující bolest či utrpení. Omlouvejte se, dokonce se často omlouvejte sami sobě za hříchy, jež jste se na sobě dopustili. Jak říká Hew Len - omlouvám se neříkáte proto, aby to slyšelo božství, ale aby jste to slyšeli vy sami.

"odpusť mi prosím", říkáte nahlas, že si uvědomujete možných chyb, křivd a bolestí, jež jste se mohli dopustit. Odpuštění je velmi důležité, odpuštění sobě samému je vyjádření našeho uvědomění toho, že se můžeme dopustit chyby, ale zároveň se nelitujeme, neboť víme, že rosteme a snažíme se býti lepšími lidmi.

"Děkuji Ti" je výraz vděku a pokory za vše, co nás potkalo. Vyjádřením upřímného vděku i za věci, jež vás zranily, ublížily vám, způsobily nepříjemnosti, strach i bolest dokazujete, že si uvědomujete hodnotu všech věcí, které vás oblokupují, nejenom hmotných, ale i zkušeností a situací. Děkujte každý den za vše, co vás potká. Děkujte za to, že jste, že se ráno můžete probudit, že můžete prožít další, že máte příležitost k růstu i ke změnám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama