Vítejte

11. července 2012 v 15:55 | Mil |  Meditace pro děti
Dobrý den všem kdo na tento blog zavítali.
Asi se ptáte proč tenhle blog vznikl? To bych měla nejdříve povyprávět pohádku o jedné nešťastné a utrápené mamince.
Ta maminka byla hodně nešťastná a pořád se trtápila. Měla pocit, že ať dělá co chce její neklidný synek jen zlobí víc a víc. Nechtěl poslouchat ani paní učitelky ve školce. Jaký vám byl ten kluk vztekloun to nechtějte milé děti, ani vědět. Zdálo se také, že někdy ač sám za to příliš nemohl je agresivní na děti a bije je, dokonce bil i svoji mladší sestřičku Moničku. V noci špatně spal neustále se stěhoval ze své postýlky do postele rodičů.
Teta psycholožka z poradny byla sice velmi hodná a milá přesto vše shrnula pod kletbu 21. století. Kterou znal celý svět, pod pojmem ADHD.
Maminka byla pořád smutnější a smutnější, vlastně si už téměř nevěděla rady a jak neustále tvrdila:
"Je to těžké." A čím víc na tohle myslela tím horší celá situace byla.
Až jednou tahle maminka potkala Anděla jménem Lucie, ta se jen u smála a řekla:
"Víš, možná ten tvůj problém nebude zdaleka tak hrozný jak vypadá, já myslím, že to spolu zvládneme." Vzápětí ještě dodala:
"To ne ty, ale duše tvého dítěte si vybrala tebe. Věděla, že to s ní nebudeš mít lehké a přesto si tě vybrala. Jsi úžasná jak to zvládáš."
To mamince dodalo tolik odvahy a odhodlání, že byla hotova se pustit do boje,třeba i se sedmihlavým drakem. Ale boje nebylo vůbec potřeba, víte děti ono někdy stačí hlavně chtít a být odhodlaný bojovat.
Maminka opravdu moc nebojovala jen si hodně povídala s Andělem Lucií a ta nejen poslouchala a radila ale začala také psát meditační pohádky nejdřív jen pro Filipa a pak i pro jeho mladší sestřičku Moniku. Časem, se ukázalo že maminka potkala ještě pár dalších báječných pohádkových bytostí a ty ji podpořily a moc jí pomohli.
Když maminka viděla jakou kozelnou moc má Lucie a ostatní které potkala a kolik neťastných zakletých dětí běhá po světě moc jí prosila, nikdo tuhle metodu u dětí příliš nezkouší, prosím musíme založit blog nebo webové stránky, já mám obrovské štěstí, že tě znám ale co ti ostatní co o tobě nikdy neslyšeli neví jak nádherně umíš kouzlit... Prosím pojďme to alespoň zkusit. A Lucie jelikož byla opravdu učiněný anděl, souhlasi i přestože věděla, kolik práce tohle všecko bude obnášet.
Tak pro to jsme zde vážení rodiče, dovolím přirovnat děti k malinkaté loďce v oceánu. Tu je vlna plná reklam co tvrdí že bez výrobků které propaguje nelze žít. Hned za ní jde další větší vlna s pohádkami plnými agrese a bojů. Dnešní lodička-dítě se domnívá, že tak a ne jinak žít nelze, a hele tamhle je vysokánská vlna zvaná počítačové hry. Umírají tu hrdinové jak na běžícím páse ale za rohem se oklepou a pokračují směle v cestě... A to nemluvím o těch nenápadně malých vlkách támhle co tvrdí že za peníze si lze koupit všechno. Myslím že v dalším výčtu pokračovat ani nemusím.
Ano je to hotový uragán všeho navíc vlny se tak lákavě září a tváří se jako opravdové i velké dospělé lodě mají co dělat aby obstály v tomto oceánu zvaném svět, cožpak takové malé lodičky bez kompasu. Ano troufám si tvrdit že Meditace pro děti, jsou kompasem který společně s námi rodiči dítě nasměrují a ukáží mu správný směr.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama